Mały Big Band

Zajęcia zespołu „Mały Big Band” odbywają się BOK LUTNIA ul. Łanowa dofinansowane ze środków PFRON OD 01.04.2016-31.03.2018

  • Pn  16.15 – 18.00
  • Cz  16.15 – 18.00

mbb

MAŁY BIG BAND

 

Orkiestra perkusyjna „Mały Big Band” powstała w 1997r. w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia” w Łodzi.
Jej założycielem i opiekunem jest pani Iwona Starkowska. Od samego początku działaniom „Małego Big Bandu” patronuje Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa w Łodzi. Głównie staraniom Stowarzyszenia i rodziców zespół zawdzięcza środki na instrumenty muzyczne,stroje oraz transport na występy poza Łodzią.
A skoro mowa o występach – „Mały Big Band” grywał dziesiątki razy na różnego rodzaju imprezach. Do najważniejszych z pewnością należy udział w Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jarocinie, gdzie wielokrotnie (m.in. 2000, 2001, 2003r. ) otrzymał wyróżnienie, a w 2002 i 2005r. Złoty Klucz czyli Grand Prix Festiwalu.
Właśnie w Jarocinie, podczas jubileuszowych X Prezentacji zespół został zauważony przez autorkę programu ” Przyjaciele ” – Donatę Baraniewską , co zaowocowało zaproszeniem „Małego Big Bandu” do I Programu TVP .
Równie ważnym wydarzeniem w życiu zespołu był wyjazd latem 2001r. na Musik Festival do Marie Magdalene w Danii. W grudniu tego roku „Mały Big Band” wziął udział w spektaklu „Fer-Nando” zorganizowanym przez Studio Integracji i wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W kwietniu 2002r. odbyła się w Bałuckim Ośrodku Kultury „Lutnia” premiera mini musicalu „Pluszaki i Zwierzaki”, przygotowanego wspólnie z Dziecięcym Zespołem „Smyk”.
Zespół co roku bierze udział w Festiwalu Sztuk Wszelakich, gdzie dwukrotnie zdobył Grand Prix. W 2002r. na I Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Moja Sztuka – Moje Życie” także otrzymał Grand Prix. Sukces ten powtórzył w 2003r. Poza tym „Mały Big Band” występuje : na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na spotkaniach „Bądźmy Razem” w „Lutni”, uczestniczy w obchodach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, Przeglądach Artystycznych Organizacji Pozarządowych, zapraszany jest na spotkania szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Fizykoterapeutycznego.

Komentowanie jest wyłączone