stowarzyszenie

Historia

Stowarzyszenie działa od 1990r

19,06,1990 odbyło się pierwsze założycielskie zebranie rodziców w celu powołania Stowarzyszenia

Zatwierdzono Statut Stowarzyszenia.

Komitet założycielski powstał przy dziale nadzorujących pracowników Poradni Genetycznych.

30.11.1990 dokonano wpisu do rejestru I wydziału Sądu Wojewódzkiego .

1991 pierwszy turnus rehabilitacyjny w Krzeczowie nad Wartą

Pierwszy pobyt matek z chorymi dziećmi w Karolinowie nad Zalewem Sulejowskim w Ośrodku Stymulacji psycho-ruchowej.

W 1992 pierwsza wspólna wycieczka do Krynicy Górskiej, druga do Ustronia Morskiego

Przełom roku 1992-1993 powstaje pierwsze integracyjne przedszkole dla dzieci zdrowych i z Zespołem Downa na Grota Roweckiego 6 tam odbywały się również zebrania Zarządu.

1993 Puszczykowo turnus rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych

1994 Pobierowo turnus rehabilitacyjny.

1995 pierwsza siedziba Stowarzyszenia na kilińskiego 2 wówczas w zespole Harnama , gdzie również dzięki pracy min Pawła Stasiaka z zespołu Papa dance nasze dzieci mają możliwość brania udziału w spektaklach uczą się tańców ludowych.

1 marca podpisano porozumienie z Fundacją Kulturalną Harnam dotyczące adaptacji pomieszczeń ,użytkowania sprzętu rehabilitacyjnego i współpracy ramowej.

29 czerwca otwarcie sali rehabilitacyjnej na 2 piętrze przystosowanej do pracy z Podpiecznymi Stowarzyszenia.

1995 Turnus Rehabilitacyjny w Busko Zdrój

Pierwsze dofinansowania na rehabilitację logopedyczną ,Basen, zajęcia kulturalne .z Wydziału Zdrowia Publicznego Oraz Fundacji Batorego.

1996 Zakup i Adaptacja działki w Bardzyninie w gminie Dalików , gdzie w planach jest budowa ośrodka dla podopiecznych Stowarzyszenia i Ich Rodzin.

I Mitting Lekkoatletyczny z udziałem naszych podopiecznych pierwsze medale dla naszych dzieci .

1997 olimpiada Sportowa złote i srebrne medale .

W Teatrze Jaracza występ podopiecznych podczas Gali wręczania Orderu Uśmiechu.

1998Powstaje Zespół Instrumentalistów perkusyjnych pod nazwą Mały Big Band.

Nasi podopieczni korzystają z wyremontowanej i wyposażonej Sali Rehabilitacyjnej.

Z okazji święta Łodzi w Łódzkim Domu Kultury odbyła się prezentacja Form Inicjatyw Obywatelskich w których zaprezentowało się studio terapeutyczne Harnam z udziałem Podopiecznych Stowarzyszenia.

Występ w Jarocinie na VII Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

1990-2000 W Ośrodku Kultury Lutnia odbywa się jak co roku spotkanie pd nazwą ,,Bądźmy Razem”, Wojewódzki Mitting Pływacki , wycieczki dla podopiecznych , Turnusy Rehabilitacyjne,

Zespół Mały Big Band koncertuje w Polsce i Za granicą, Centrum Zdrowia Matki Polki pod hasłem Dzieci Dzieciom

2000-2010 Rozbudowa ośrodka w Bardzyninie Rodzice budują -Nasz Dom

  • Coraz więcej słychać o Stowarzyszeniu
  • Zespół Big Band rozsławia działania Stowarzyszenia
  • Podopieczni Zdobywają medale na zawodach pływackich,
  • Organizujemy 21 marca Światowy dzień Osób z Zespołem Downa
  • Rehabilitacja
  • Turnusy Rehabilitacyjne
  • Występy na święcie Łodzi.2010-2015
  • Mijają kolejne lata .
  • Rośniemy w siłę, tworzymy rodzinę, Rozbudowujemy dom, staramy się pozyskiwać środki na różnego rodzaju zajęcia nie tylko dla podopiecznych ale i rodziców ., Rozwijamy pasję naszych dzieci, Tworzymy grupę wsparcia dla Nowych Rodziców i Podopiecznych , Prowadzimy wszelakie zajęcia rozwijające , pedagogiczne, logopedyczne, Ruchowe.
  • Korzystamy z Nowych form rehabilitacji takich jak.
  • Go-Now -bezpieczna szermierka
  • Hip-Hop- taniec Nowoczesny
  • Muzykoterapia.
  • Hipoterapia
  • Neurologopedia i wiele innych.

 

 

PFRON_wersja-podstawowa_RGB

Od 1 kwietnia 2021 r. w naszym Stowarzyszeniu prowadzone są zajęcia dofinansowane  w ramach

umowy nr  ZZO/000273/05/D z dnia 7 maja 2021 r.

z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pod nazwą Siła terapii 2.   Projekt będzie realizowany do 31.03.2024 r.

 

 

                                      Warunkiem uczestniczenia w zajęciach jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności. Zgłoszenie do projektu   można dokonać  w biurze Stowarzyszenia, telefonicznie lub e-mailem. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

HARMONOGRAM

zajęć finansowanych  przez Państwowy Fundusze Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w ramach umowy nr ZZO/000273/05/D z dnia  07.05. 2021 r                          Nazwa zdania: SIŁA TERAPII 2

 

Zadanie publiczne realizowane w okresie od 01.04 2021 do 31.03 2024
Lp. Nazwa zadania realizowanego w ramach projektu Terminy realizacji Miejsce realizacji
1 Indywidualne zajęcia z psychologiem 

 

Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjenta Gabinet psychologiczny Łódź ul. Piotrkowska 182 

Od ogłoszenia stanu epidemicznego, zajęcia mogą odbywać się on-line

2 Indywidualne zajęcia z pedagogiem  Wtorek  -1500 – 1800piątek – 1500 – 1800

 

Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

Od ogłoszenia stanu epidemicznego, zajęcia mogą odbywać się on-line

3 Indywidualne zajęcia z logopedą Zajęcia umawiane indywidualnie zbeneficjentami:

Poniedziałek:

godz.  -1845 – 1945

Wtorek:

Godz. -845– 945

Godz. – 1000 – 1100

Godz.  – 1300 – 1400

Godz.  – 1430– 1530

Godz.  – 1540 – 1640

Godz.  –  1650 -1750

Godz.  –  1800– 190

Środa:

Godz.  – 745 – 845

Godz. – 900 – 1000

Godz.  – 1515 – 1615

Godz.  – 1900 – 2000

Czwartek:

Godz.  – 1430 – 1530

Godz.  – 1600 – 1700

Godz.  – 1715 – 1815

Piątek:

Godz. – 900 – 1000

Godz. – 1015 – 1115

Godz. – 1415 – 1515

Godz. – 1530 – 1630

Sobota:

Godz. – 900 – 1000

Godz.  – 1015 – 1115

Godz.  – 1230– 1330

Teresa Halabunda Żbikowska 

Łódź ul. Marysińska 88A m. 116

 

4.  

Indywidualne zajęcia z logopedą

Zajęcia umawiane indywidualnie zbeneficjentami:

Poniedziałek: 

Godz.  1500-1700

Wtorek:

Godz. 715 -915

Godz.1600 – 1800

Godz. 1900– 2000

Środa:

Godz.-  1300 – 1500

Godz. – 1700– 2000

Czwartek

Godz. –  1700 – w domu beneficjenta

Godz. –  1830 – w domu beneficjenta

Piątek:

Godz. –  900– 1200

Godz. – 1830-1930 w domu beneficjenta

Sobota:

Godz. 900– 1200

Godz. 1400-1500

 

 

 

„LogoMar”

Marta Kwaśniak Wojtyś

Gabinet – Łódź ul. Zarzewska18

 

 

 

 

 

 

5. Indywidualne zajęcia z logopedą  Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjenta  Beata Musierowicz 

Centrum Składowa Zdrowia Sp. z o.o.

Ul. Składowa 16/18, Łódź

6. Indywidualne zajęcia z logopedą  Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjenta 

Wtorek:

Godz. 1300-1400

Godz. 1800 – 1900

Środa:

Godz. 1200– 1300

Godz. 1400– 1500

Czwartek:

Godz. 1400 – 1500

Żaneta Pietrzak 

Gabinet Logopedyczny TUTU

Ul. M. Skłodowskiej 32, 95-050 Konstantynów Ł.

7. Indywidualne zajęcia z logopedą  Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjenta 

Czwartek:

Godz. 1400 – 1500

 

Sylwia Ramus-Paudyna 

Centrum Słuchu i Mowy Surdus

Ul. Konstytucyjna 44/30, Łódź

8. Indywidualne zajęcia z terapii ręki Poniedziałek:

1200– 1300

Środa:

Godz. 1500 – 1700

piątek:

godz.   800-900 

Sobota:

Godz.  – 900– 1000

Godz.  – 1200– 1300

 

„LogoMar”Marta Kwaśniak Wojtyś

 

Gabinet – Łódź,

ul. Zarzewska 18

 

Przedszkole Żywioły

ul. Obywatelska 57, Łódź

 

 

 

9. Indywidualne zajęcia z terapii ręki Poniedziałek:  Godz.  1900-2000

Wtorek:

Godz. 1900 -2000

Środa:

Godz. – 1400– 1600

Czwartek

Godz. –  1500 – 1700

Piątek:

Godz. –  1400– 1600

 

Charbicka Magdalena Pracownia Diagnostyczno Terapeutyczna SENSORIS Łódź ul. Wici 6
10. Indywidualne zajęcia z terapii ręki Środa:Godz.  – 1500-1700

Czwartek:

Godz.  1500-1700

 

 

 

Ewelina RosłonekDiagnoza Terapia Szkolenia

Ul. Wrocławska 20

Łódź

11. Indywidualne zajęcia integracji sensorycznej Poniedziałek:Godz.  – 1530– 1630

Środa:

Godz.  – 1530– 1630

 

 

Katarzyna Wójt 

Centrum Terapeutyczne SUKCES

Giemzów 49C

Brójce

12. Indywidualne zajęcia integracji sensorycznej Poniedziałek:  Godz.  1600-1900

Wtorek:

Godz. 1500 -1800

Środa:

Godz. – 1700– 2000

Czwartek

Godz. –  1700 – 1900

Piątek:

Godz. –  1600– 1800

Sobota:

Godz. 900– 1400

Charbicka Magdalena Pracownia Diagnostyczno Terapeutyczna SENSORIS Łódź ul. Wici 6
13. Indywidualne zajęcia integracji sensorycznej Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjentaPoniedziałek:

Godz. 1100– 1200

Piątek:

Godz. 1500-1600

Ewelina RosłonekDiagnoza Terapia Szkolenia

Ul. Wrocławska 20

Łódź

14. Indywidualne zajęcia integracji sensorycznej Terminy uzgadniane indywidualnie w zależności od potrzeb beneficjenta 

Środa:

Godz. 1500-1600

Czwartek:

Godz. 1500– 1700

Piątek:

Godz. 1600– 1700

Sylwia Ramus-Paudyna 

Centrum Słuchu i Mowy Surdus

Ul. Konstytucyjna 44/30, Łódź

15.  Gimnastyka korekcyjna Piątek – 1615 -1915 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

 

16. Szermierka rehabilitacyjna Go-Now Piątek – 1615 -1915 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

 

17. Indywidualne zajęcia muzykoterapii Wtorek:       1600 

środa:           1530– 1900

czwartek:     1430-1900

– w domu beneficjenta 

– Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2

 

 

18 Grupowe zajęcia muzykoterapii czwartek       1730– 1930 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

 

19  Grupowe zajęcia muzykoterapii HIP-HOP Poniedziałek   1700-1900

wtorek –          1700-1900

Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

 

20. Indywidualne zajęcia taneczne Poniedziałek   1500-1700wtorek –          1500-1700

Piątek –           1500-1600

Sobota –          900– 1000

Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 

 

21. Zajęcia teatralne Sobota –  1000– 1200 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2

 

22. Trening pamięci i koncentracji Sobota –  1200– 1400 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2 
23. Zajęcia na basenie Poniedziałek    1830 -1930Czwartek         1830 -1930

 

niedziela    1000 – 1100

1100 – 1200

MOSIR Wodny Rajul. Wiernej Rzeki 2

 

basen Zatoka Sportu

ul. Politechniki 10, Łódź

24. Trening umiejętności społecznych Środa       1700 – 1900 Siedziba Stowarzyszenia Łódź ul. Kilińskiego 2planowane są również wyjścia do miejsc publicznych w celu treningu zdobytych umiejętności
25. Zajęcia zespołu Mały Big Band Poniedziałek – 1615 – 1815czwartek –       1615 – 1815 Centrum Twórczości LutniaŁódź ul. Łanowa
26. Bowling  Sobota   –       1100 – 1200 Sukcesja
27. Warsztaty Zaradności Życiowej  Od 26 czerwca  do 23 lipcaOd 31 lipca do 27 sierpnia

 

Ośrodek „Bardzynin”Ostrów 5 gmina Dalików
28. Warsztaty logopedyczne Od 24 lipca do 30 lipca  Ośrodek „Bardzynin”Ostrów 5 gmina Dalików
Planowane zajęcia mogą zostać odwołane z powodu choroby beneficjenta lub terapeuty, w takim przypadku staramy się odpracować zajęcia w innym terminie.Od ogłoszenia stanu epidemicznego, zajęcia mogą odbywać się on-line

 

 

Komentowanie jest wyłączone